Aan het woord...



"Helaas is het zo dat mannen onderling niet snel over hun gezondheid praten. Vooral op die echte mannenzaken rust nog vaak een taboe. Hebt u met uw vrienden wel eens een gesprek over plasproblemen, erectiestoornissen of moeite met seks? Zelden toch? Ruim 45% van de mannen geeft zelfs aan het moeilijk te vinden om hier met de huisarts over te praten.

Het nadeel van dit alles is dat mannen, omdat een referentiekader ontbreekt, geen goede indruk hebben van gezondheidsklachten die zij op een bepaalde leeftijd kunnen krijgen. Deze onwetendheid kan het gevoel geven dat hij de enige is met die 'verdomde kwaal'. Dat roept onzekerheid en angst op, maar ook het idee dat je voor gek staat als je erover begint.

Hierdoor hebben mannen de neiging om symptomen te negeren met alle gevolgen van dien. Onderzoek geeft aan dat problemen op het gebied van urinewegen, seksualiteit en hormonale veranderingen voor 70% de kwaliteit van leven bepalen van de man. En vanaf 45 jaar kunnen de eerste veranderingen zich voordoen."

Androspost 14 - 6 Februari 2009

Redactie: Bert Garnier
Eindredactie: Prof. F.Debruyne

Kanker nu doodsoorzaak nummer één

DEN HAAG -  Voor het eerst zijn in ons land meer mensen aan kanker dan aan hart- en vaatziekten overleden. Kanker is daarmee de belangrijkste doodsoorzaak geworden.

Dat meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek maandag op basis van cijfers over het afgelopen jaar. In 2008 overleden 33.900 mensen aan kanker tegen 33.100 aan een hart- of vaatziekte. Volgens het CBS staat kanker nu op nummer één doordat de sterftecijfers voor kanker veel langzamer dalen dan die voor hart- en vaatziekten.
Vanaf het midden van de jaren tachtig is de kans om aan een hart- of vaatziekte te overlijden, zeer sterk gedaald. In 1970 veroorzaakte kanker nog 23 procent van alle sterfgevallen en hart- en vaatziekten 45 procent.
Hoewel het aantal gevallen van longkanker bij mannen daalt, komt deze vorm van kanker bij hen veruit het vaakst voor. Op de tweede plaats volgt prostaatkanker, wat te maken heeft met de vergrijzing.
Bij vrouwen neemt het aantal gevallen van longkanker toe. Door een gelijktijdige daling van de sterfte aan borstkanker, neemt longkanker bij vrouwen sinds 2007 de eerste plaats in.
Bron: De Telegraaf  

Forse omvang taille riskant voor vijftiger

Een forse taille verhoogt de kans op overlijden. Dat geldt voor vijftigers, of ze nu slank of dik zijn. Dit concluderen Nederlandse onderzoekers in een artikel van het tijdschrift New England Journal of Medicine.
De onderzoekers van de EPIC-studie volgden tien jaar lang 360.000 deelnemers tussen 50 en 60 jaar. ,,We wisten al dat buikvet slecht was'', verklaart epidemioloog Petra Peeters van het UMC Utrecht. ,,Maar voornamelijk bij dikke mensen. Dik zijn en een grote tailleomvang hangen nauw samen.
Daarom hadden we dit grote onderzoek nodig om te bewijzen dat tailleomvang, ook los van dik zijn slecht is. Bovendien laat het onderzoek zien dat een grotere tailleomvang ook bij dunne mensen en mensen met een normaal gewicht een rol speelt.
Bron: New England Journal of Medicine/ AUA Dailyscope

Bestraling van prostaatkanker patiënten met HIV heeft geen negatieve invloed

Radiotherapie bij patiënten met prostaatkanker en HIV heeft geen negatieve invloed op het immuunsysteem bij deze groep patiënten. Volgens the Journal of Urology bestaat er geen enkele aanleiding om deze patiënten anders te behandelen. Dit is de uitkomst van een onderzoek bij 14 met HIV besmette prostaatkanker patiënten. Er werden ook geen maagdarm, danwel urogenitale complicaties gezien.
Bron: AUA Dailyscope/  Urosource 

Onze Klinieken


Andros Nieuwsbrief
 

Andros Erectietest

Wilt u snel en discreet testen of u wellicht last heeft van erectieproblemen? Doe dan de ANDROS Erectietest.

Klik hier